AVİZE HAKKINDA BİLGİ
2
May

AVİZE HAKKINDA BİLGİ


Avize seçimi evin dekorasyonunu öne çıkaran, odadaki görselliği sağlayan ve evin ambiansını değiştiren aksesurlardır. Pahalı lüks bir avizeyi çok beğenebilirsiniz ama duruma göre daha uygun fiyatlı bir avize modeli odanızın dekorasyonu ile uyumlu olduğu için daha şık bir görünümde katabilir. Bu sebepledir ki avize seçimi sırasında kriteriniz avizenin fiyatı değil modelin odanızın dekorasyonu ile ne kadar uyumlu olduğudur.

Tekli Sarkıt Avize Modelleri seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli konu avize gövdesinin kalitesidir. Görsellik bakımından bir çok kişi için gövdenin modeli ve tarzı her ne kadar ikinci planda kalsada Tekli Sarkıt Avize Modelleri seçiminde önemli bir unsurdur.

Klasik Avize Modelleri arasında 3-4-5-6 kollu alternatifler vardır. Klasik bir avize seçerken kullanacağınız odanın dekorasyonu ve büyüklüğü çok önemlidir. Ayrıca bu tarz klasik avizelerin avantajı isteğe ve ihtiyaca bağlı olarak farklı cam uygulanabilmeleridir. 

Kristal Taşlı Avize seçiminde bir çok insan öncelikle avizenin modeline bakmaktadır. Ancak Kristal Taşlı Avize seçiminde öncelikle dikkat etmeniz gereken görsellikten daha çok kristal taşların kalitesi olmalıdır. Taşların kristalize cam olmasına özellikle dikkat edin. Normal camdan üretilen prizmatik taşlar hafif yeşil tonlarında bir görünüme sahiptir ve zamanla rengi matlaşır bununla beraber ışıltısını kaybeder. Kaliteli kristalize taşlar su damlası gibi berrak bir görünüme sahiptir. Kristal Taşlı Avize Modellerini başta salon, oturma odaları ve yemek odaları olmak üzere evin tüm odalarında kullanabilirsiniz.

Avize Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

1- Evde geçirilen zamanın büyük bölümü oturma odasında kullanılır. Bu nedenle oturma odalarında gözlerinizin direkt olarak ışığa maruz kalmaması için yukarı bakan avize modellerini tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

2- Klasik avize modellerinde taşları ve camları isteğinize göre değiştirerek evinizde farklı ambianslar yakalayabilirsiniz.

3- Kaliteli bir avize modelinin gövdesi prüzsüz olmalıdır. Avize alırken mutlaka avizenin gövdesine dokunun ve prüzsüz olmasına dikkat edin. Prüzlü gövdeye sahip avizeler defoludur.

4- Salon ve yemek odası bir arada olan bir mekanda iki adet avize kullanılacak ise Klasik Kollu çift avizeler tercih edilebilir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken en önemli detay ise oturma grubu üzerine gelen avize 5 kollu ise yemek masası üzerine gelecek olan avizenin 4 kollu olması gerektiğidir. Kol sayısı önemli değildir, sadece aynı mekanda kullanılan 2 klasik kollu avize mevcut ise biri diğerinden 1 kol eksik olmalıdır.